Sanwa VG6DR z modułem 2.4GHz

  • Posted on: 30 August 2020
  • By: obbo
Sanwa VG6

  Mimo dojrzałego wieku nadajnik sprawuje się bez zarzutu. Jedynym mankamentem dla mnie była antena o długości ponad 1m. Dodanie modułu 2.4GHz pozwala ominąć tą niedogodność. Pozostawiłem przy tym możliwość pracy nadajnika w dotychczasowym paśmie 35MHz. Dla realizacji ulepszenia wykorzystałem projekt DIY-Multiprotocol-TX-Module z ograniczeniem do modułu NRF24L01. W paśmie 2.4GHz nadajnik będzie współpracował z odbiornikiem wyposażonym w identyczny moduł. Moduł nadajnika pozwala na wykorzystanie wszystkich protokołów dostępnych dla NRF24L01. Ponieważ jednak nadajnik i odbiornik muszą używać tego samego protokołu, wykorzystam CABELL.

Schemat

  Aby zachować poprawne działanie wskaźnika stanu zasilania nadajnika, niezależnie od wyboru modułu nadawczego, konieczna była zmiana prowadzenia przewodów zasilania (+) oraz zworek na płycie modułu nadawczego 35MHz.

Modyfikacja zasilania

Modyfikacja zasilania

  Wybór systemu nadawania realizowany jest przez doprowadzenie zasilania do wybranego modułu. Przełącznik zasilania znajduje się w komorze akumulatora zasilającego. Masa zasilania i sygnał PPM doprowadzone zostały z gniazda "trenera". Kondensator filtrujący zasilanie umieszczony jest bezpośrednio na złączu dla modułu 2.4GHz.

Instalacja dla modułu 2.4GHz

Sygnał PPM

  Podobnie jak w referencyjnym schemacie modułu, przycisk "BIND" i LED obsługiwane są przez jeden pin mikrokontrolera, dla poprawnego rozpoznawania stanu przycisku konieczne było dodanie niewielkiego opóźnienia w funkcji bank_switch().Pliki

Najnowsze wersje można pobrać z GitHubTags: 

Dodaj komentarz